تهویه گستران کسری تامین کننده ی دستگاههای تصفیه هوا

شنبه تا چهارشنبه
از ساعت ۹ الی ۱۸

۲۶۷۰۳۴۴۲ - ۰۲۱
از ساعت ۹ الی ۱۸

تهران خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، دشتستان دوم، پلاک ۲۳

logo

راهنمای انتخاب محصول

همانطور که میدانیم یکی از ضروری ترین نیازهای انسان داشتن هوای پاک برای تنفس میباشد , به همان اندازه که تنفس هوای پاک موجبات نشاط و تندرستی را در جسم و روان انسان فراهم می نماید قرار گرفتن به مدت طولانی در هوای مملو از آلاینده های مختلف باعث بروز بیماری های مختلف جسمی مانند بیماریهای قلبی و ریوی و تنفسی و بیماری پوستی و همچنین مشکلات روحی مانند افسردگی , تحریک پذیری , و یا پرخاشگری میگردد.

امروزه در جوامع کنونی با وجود میلیون ها ماشین و انواع آلاینده های مربوط به محیط های مختلف شغلی مانند آلاینده های صنعتی در کارخانجات و محیط های صنعتی مختلف و یا آلاینده های عفونی و شیمیایی در محیط های بیمارستانی و آزمایشگاهی و ...... امکان دسترسی به هوای پاک دشوارتر گردیده است .

صرفنظر از وجود آلاینده های مختلف در شهرهای بزرگ و صنعتی , وجود عوامل حساسیت زا مانند گرد و غبار و موی حیوانات خانگی , و حتی در مواردی بخارات حاصل از پخت و پز در منازل , زمینه ی بروز آلرژی را در برخی افراد خصوصا کودکان و نوزادان تقویت می نماید که خود باعث ایجاد ناراحتی و حتی بروز بیماری های ثانویه میگردد. , با این وجود ظهور صنعت تهویه و تصفیه ی هوا در محیط های بسته دسترسی به هوای مناسب و پاکیزه را امکان پذیر ساخته است شرکت تهویه گستران کسری با ارایه ی محصولات تخصصی تصفیه هوا خصوصا در زمینه آسم وآلرژی و بیماریهای تنفسی و همچنین در زمینه های صنعتی و آزمایشگاهی گامی در جهت ارایه خدمات به هموطنان گرامی برداشته است .

مشخصات عمومی

گام اول در انتخاب دستگاه مناسب , تعیین نوع محیط از جهت نوع آلودگی و حضورمواد شیمیایی و یاآلاینده های عفونی است, انواع آلاینده ها به شرح زیر میباشند:

  • ۱ مواد شیمیایی سمی مانند بخارات حاصل از واکنش های شیمیایی
  • ۲ آلاینده های صنعتی مانند اانواع دوده های حاصل از سوختن مواد صنعتی و دوده های حاصل از کوره ها و یا بخارات پلیمری و رنگها
  • ۳ آلاینده های شیمیایی مربوط به سالن های زییایی
  • ۴ آلودگیهای عفونی بیمارستانی و آزمایشگاهی
  • ۵ آلودگی های شهری مربوط به دود ماشین ها و ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون
  • ۶ گرد غبار و موی حیوانات

پس از این که نوع آلودگی محیط مشخص گردید می بایستی مساحت فضای مورد نظر مشخص گردد تا میزان گردش هوا و تصفیه ی آن متناسب با حجم هوای موجود در محیط باشد.

محصولات بر اساس نوع آلودگی که در بالا ذکر شد و همچنین بر اساس مساحت محل قرار گیری طبقه بندی شده است.

البته میتوان در خرید محصولات حالت های بهینه را نیز انتخاب کرد تا هم دستگاه کارایی بهتری داشته و هم از نظر اقتصادی انتخاب مقرون به صرفه تری داشت, به همین دلیل توصیه میگردد قبل از خرید با کارشناس فنی جهت انتخاب بهینه مشورت نمایید.

انواع فیلتر ها و ویژگی و کاربرد آنها

پیش فیلتر
اغلب دستگاهای تصفیه هوا دارای یک پیش فیلتر میباشند که برای جلوگیری از ورود ذرات گرد و غبار و موی انسان و حیوانات تعبیه شده و از خرابی دستگاه جلوگیری میکند. این فیلتر از جنس پلاستیک درجه یک و یا آلومینیوم بوده و قابل شستشو میباشد.وجود این فیلتر باعث افزایش بازدهی و عمر فیلتر های هپا نیز میگرد.
فیلتر HEPA
فیلتر HEPA، به طور معمول 99.97 درصد از ذرات کوچک با انداره 0.3 میکرون را حذف می کنند. فیلتر HEPA ذرات مانند قالب، گرده، غبار، شوره حیوان خانگی و قارچ ها از هوا می گیرد.
فیلتر HEPA قسمت اصلی دیگری از تمیز کننده هوا است بهره وری بالای فیلتر (HEPA ) در از بین بردن گرد و غبار و سایر مواد محرک هوا موثر است در عین حال آنها هیچ ازن تولید نمی کنند.
فیلتر هپا بدلیل قابلیت زیاد و راندمان بسیار بالای آن در تصفیه ذرات معلق میکرونی هوا، این روزها به عنوان محبوب ترین، رایج ترین و معتبرترین روش تصفیه هوا شناخته شده است. متاسفانه فروشندگان دستگاه‌های تصفیه هوای خانگی با توجه به جذابیت تبلیغاتی فراوان فیلتر هپا، با استفاده از نام فیلتر هپا سعی می‌کنند تا تصویری حرفه ای از دستگاه های خود ایجاد کنند.
با این حال آن چه که فروشندگان به مصرف کنندگان نمی گویند ولی دانستن آن ضروری است، ویژگی های یک فیلتر هپای مناسب و معتبر است:
کلاس فیلتر هپا: فیلتر هپا دارای کلاس‌های مختلفی است. کلاس فیلتر هپا نشان دهنده این است که فیلتر چه سایزی از ذرات را و با چه راندمانی جذب می‌کند. هرچقدر کلاس فیلتر بالاتر باشد، ذرات فوق ریز میکرونی را با راندمان بالاتری جذب و تصفیه می کند. دستگاه های تصفیه هوا یک پیش فیلتر و یک فیلتر اصلی دارند.
لازم به ذکر است که برای فیلتر اصلی، طبق استاندارد EN1822، تنها فیلتر هپا از کلاس H13، می تواند ذرات معلق بزرگتر از ۰.۳ میکرون را با راندمان ۹۹.۹۷ % جذب کند. برای پیش فیلتر که وظیفه جذب ذرات نسبتا درشت را دارد، میتوان از فیلترهای با راندمان متوسط استفاده کرد.

بهترین فیلتر هپا برای دستگاه تصفیه هوا
سطح فیلتر هپا: به این معناست که چند متر مربع فیلتر هپا در دستگاه استفاده شده است. سطح فیلتر هپای استفاده شده در دستگاه بسیار مهم است، در صورتی که بیشتر تولیدکنندگان با استفاده از مقدار کمی فیلتر هپا، نام آن را روی دستگاه تصفیه هوا می‌گذارند. برای مثال دستگاه تصفیه هوایی که از مقداری بسیار کم برای مثال یک متر مربع فیلتر هپا استفاده کرده است، راندمانی پاین‌تر از دستگاهی با بیشتر از ۵ متر مربع فیلتر هپا دارد.
این نکته را با نگاهی ساده به فیلترهای یک دستگاه تصفیه هوا و توجه به قطر و ابعاد فیلترها میتوان تشخیص داد.
مقدار فیلتر استفاده شده در دستگاه تصفیه هوا
هوا بندی بدنه فیلتر هپا: به این معنا که اگر فیلتر بدنه مناسبی نداشته باشد، ذرات از کناره فیلتر عبور می‌کنند و خارج می‌شوند .در صورتی که یک فیلتر دارای ویژگی‌های مناسب بسیاری باشد اما درست هوابندی نشده باشد، نمی‌تواند راندمان خوبی داشته باشد.
مجموع 3 عامل ذکر شده، منجر به راندمان بالای یک دستگاه تصفیه هوا می شود. تناسب و اعتبار این 3 عامل را میتوان با استفاده از یک دستگاه شمارنده ذرات، که ابزار سنجش آلودگی هوا و هم چنین کیفیت دستگاه تصفیه هوا است، اثبات کرد. در صورتی که دستگاه تصفیه هوا از فیلتر مناسب، به مقدار مناسب و با توجه به هوابندی استفاده کرده باشد، اگر هوای خروجی آن را با یک شمارنده ذرات اندازه بگیرید، به شما عدد 0 را نشان خواهد داد. یعنی هیچ ذره و آلودگی مجدد از دستگاه خارج نمی شود.

ژنراتور یون و ازن
این ژنراتورها در واقع فیلتر نیستند. به جای فیلتر کردن ناخالصی ها از هوا، آنها تولید ذرات باردار یا یون کرده که ذرات را مجبور به چسبیدن به سطوح اتاق می کنند. در همان زمان، آنها معمولا تولید ازن می کنند. که متاسفانه، ازن یک محرک ریه است بنابر این سیستم های تصفیه هوا که دارای این نوع فن آوری می باشد برای هر کسی مناسب نیستند.
رسوب الکترواستاتیک
این ها نیز مشابه با ژنراتور یون و ازن کار می کنند. تفاوت اصلی این است که آنها ناخالصی ها را به جای جمع آوری بر روی سطوح یک اتاق در صفحاتی جمع آوری می کنند که این صفحات قابل شستن هستند بنابر این نیازی به تعویض آنها نیست. بسیاری از رسوب الکترواستاتیک نیز تولید ازن می کنند.

فیلتر کربن فعال
اکثر سیستم های تصفیه هوا شامل نوعی فیلتر فعال کربن هستند. این فیلترها هرگز به تنهایی استفاده نمی شود. آنها از یک فرآیند برای جذب شیمیایی کشیدن بو، بخارات و دود از هوا استفاده می شود. به عنوان یک نتیجه، فیلتر فعال کربن به طور موثر می تواند دود، بخارات شیمیایی را در هوا خنثی نماید.
فیلتر ضد باکتری
اینها معمولا یک فیلتر جدا در داخل تمیز کننده هوا نیستند. به عنوان مثال، فیلتر HEPA اغلب دارای عوامل ویژه ای است که میکروب ها و باکتری ها را از هوا بیرون می کشد. در برخی موارد برای کشتن میکروب ها و باکتری ها لامپ UV استفاده می شود. سیستم های تصفیه هوا دارای این فن آوری به طور معمول در بیمارستان ها یافت می شوند.
سر و صدا
برخی از سیستم های تصفیه هوا در عمل بی سر و صدا تر از دیگران هستند. بیشتر سیستم های تصفیه هوا زمانی که در سطوح پایین نگه داشته شوند موثرترند. دستگاه های با سطوح عمل کننده پایین تر ساکت تر از دستگاه ها با سطح عمل کننده بالاتر هستند.